O mně


Jmenuji se Petra Horáčková.

Práce s metodou Cesta- a poznávání různých metod osobního rozvoje, to je moje životní láska. S klienty jsem na sezeních doposud strávila přibližně 1000 hodin. V předcházejícíh letech jsem získala jsem zkušenosti jako supervizorka poradny pro osobní rozvoj, jako autorka motivačních článků.

Jaké bylo mé první setkání s Cestou?

Hluboké účinky metody Cesta jsem osobně poznala koncem roku 2010. Jedním slovem mne to, co jsem na svém prvním sezení prožila, uchvátilo. Řešila jsem tehdy neřešitelný problém a rozhodla jsem se kvůli sezení s Cestou jet na otočku z Moravy, kde jsem tenkrát ještě bydlela, až do Prahy. Odjížděla jsem kvečeru zpátky domů, ničemu jsem stále nerozuměla... a můj problém se vyřešil během několika následujících dnů zcela elegantně a hladce ve formě pomoci od zcela cizího člověka. Pro to, aby se moje neutěšená situace změnila, jsem potom musela přiložit ruku k dílu, změna nepřišla úplně sama, ale věděla jsem, že se objevilo něco, co jednoduše funguje.   A co mě tak uchvátilo? Zejména hluboký klid, který jsem v následujících dnech po Cestě prožívala. Konečně jsem mohla přestat hledat a mohla jsem jen být. Bylo - a je - to kouzelné :-)

O 2 roky později jsem si převzala svůj certifikát a stala jsem se certifikovanou průvodkyní metody Cesta.

Během následujících let jsem se seznámila s dalšími technikami a možnostmi osobního rozvoje, ať se jedná o metodu The Work, Osho Zen tarot, kurz Kvantového doteku u Pavla Vondráška, koučink pomocí metody Emočních rovnic, práci s Enneagramem, který jsem se, jako certifikovaný terapeut metody Cesta naučila používat při práci s klienty nebo certifikaci pro lektorství mé milované jogy, v roce 2017 u Václava Krejčíka.

Zpočátku jsem doufala, že pomocí metody Cesta konečně dosáhnu na to, co jsem si přála. Co jsem celé roky nedokázala získat.                                                                Po 10 letech, které jsem s Cestou dosud strávila, se můj pohled mění. 

Stále cítím hlubokou vděčnost za to, co mi tato metoda přinesla do života. Opravdu jsem několikrát dosáhla na to, co jsem si přála.                                                                Jsem ale současně velmi vděčná za to, co mi vzala.              Dostala jsem tak mnohem víc, než mi bylo odebráno. A jsem si jista tím, že moje cesta ještě zdaleka nekončí:-)